10 Ocak 09 – PANEL: Bilişim Alanının Değerlendirilmesi ve Bilişim Alanında Örgütlenme – İzmir

Bilişim; bilgi ve bilginin otomatik olarak işlenmesiyle ilgilenen bir yapısal bilim dalıdır. Bilişim bilimi hesaplama, bilgi verme ve yazılım ve donanım üzerindeki işlemler üzerine çalışmaktadır. Pratikte bilgisayarlarla ilgili konuları kapsar. Bilişim alanı donanım, yazılım, hizmetler (bilgi hizmetleri, internet hizmetleri, vb.) ve telekom alt alanlarını kapsamaktadır.

Bilişim alanının durumunun ortaya konulmasının hedeflendiği “Bilişim Alanının Değerlendirilmesi ve Bilişim Alanında Örgütlenme” etkinliği 10 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’te İzmir’de Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde panel-forum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Üretim süreci, alanın iktisadi değerlendirmeleri, krizin alana yansımaları, bilişim alanı, bilişim alanı sorunları, bu alanda örgütlenme; başlıkları çerçevesinde bilişim alanını ve beraberinde bu alanda çalışanların durumunun değerlendirileceği etkinlikte yapılan ve yapılabilecek çalışmalar, mesleki değerlendirmelerden bahsedilecek ve son olarak da yaşanan IBM süreci aktarılacaktır.

Soru-cevap bölümünde salondaki katılımcıların görüşlerinin, sorularının alınarak İzmir’deki durumu ortaya çıkarmak hedeflendiği için; bu alana dair söyleyecek sözü, derdi olan herkesi panele bekliyoruz.

EMO İzmir Şubesi

Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu(BMDK)

 

Konuşmacılar

Prof. Fuat Ercan – Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kurtuluş Kaya – EMO İstanbul Şube Başkan Yardımcısı

Nedim Akay – IBM Eski Çalışanı

Yürütücü

Meltem Yıldırım – EMO İzmir Şubesi BMDK Üyesi

 

Tarih: 10 Ocak 2009

Saat: 14:00

Yer: Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (Eski İtfaiye Binası)

Şair Eşref Bulvarı No: 1/A Çankaya