1 Kasım’da müşahit olalım, okulumuzu bırakmayalım!
Spread the love

Seçim güvenliği tartışması oldukça önemli bir gündem haline geldi. 1 Kasım’da oylara, sandığa sahip çıkma çağrıları devam ediyor. Müşahit olmak içinse geç değil.

Seçim güvenliği 1 Kasım’ın seçim günü ilan edilmesinin ardından sıklıkla tartışılan bir konu. AKP iktidarıyla yaşanılan seçim deneyimleri güvenlikle ilgili planlamayı adeta zorunlu kılıyor. 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan plakasız arabalar, daha önceki seçimlerde yaşanan elektrik kesintilerinin trafodaki kediyle açıklanması henüz unutulmadı, unutulmamalı.

7 Haziran seçim sonuçlarının bizleri 1 Kasım seçimine götürmesi, AKP’nin tek başına iktidar olamamasıyla başlayan savaş ve katliamlar, seçim güvenliğinin önemini ortaya koyuyor. 1 Kasım’da sandığa ve oylara sahip çıkmak, sonuncusunu 10 Ekim’de Ankara’da yaşadığımız katliamlara karşı bir nöbet günü de olacak.

Seçimde, 1 Kasım’da bu nöbeti mühendisler, mimarlar, plancılar olarak büyütelim. Eğer hala müşahit olmadıysak seçim güvenliği için oluşan birliklere başvurabiliriz. Oy kullandıktan sonra okulumuzu terk etmeyebilir, hırsızlığın, hilenin önüne geçebilir, sandığımıza, oyumuza sahip çıkabiliriz.

Politeknik

İletişim için:
Tel: 0 212 236 19 06
e-posta: bilgi@politeknik.org.tr


Spread the love