#‎BeyoğlundaZabıtaTerörü‬ ve yağma var!
Spread the love

Beyoğlu Kent Savunması, son dönemlerde daha da artan zabıta terörünü ve Beyoğlu’nun parsel parsel satışa sunulması belediyesi önünde protesto etti

11264446_1018843794794861_6472307600507343022_n

Beyoğlu Kent Savunması, Beyoğlu Belediye binası önünde artan baskı ve zabıta terörünü protesto etti. Oyuncuların, müzisyenlerin ve Beyoğlu esnafının katıldığı eylemde Beyoğlu Kent Savunması adına konuşan Oyuncu Erol Babaoğlu, Beyoğlu’nda yaşanan saldırılara karşı Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın sorumlu tuttu ve uluslararası emlak pazarlarında Beyoğlu’nu parsel parsel satışa çıkardığını vurguladı.

“Seyyar satıcılara ve dükkan sahiplerine savaş ilan edildi”

Babaoğlu, Beyoğlu Belediyesi’nin seyyar satıcılara ve dükkân sahibi esnafa savaş ilan ettiğini ve “küçük-orta ölçekli esnafın Beyoğlu’ndan temizlenmesi” projesinin gün gün işletildiği belirtti. Zabıtaların yaşanan olayları kayıt altına almaya çalışan basın emekçilerine de saldırdığını söylenen Babaoğlu basın özgürlüğü ve halkın bilgi alma hakkının da kısıtlanmaya çalışıldığını söyledi.

11665539_850228288360006_6354595939981692413_n

Beyoğlu zabıtasından iftar alanında darp: İkisi ağır beş yaralı

2 hafta önce Roman bir ailenin iftar alanında darp edildiğini söyleyen Babaoğlu, zabıtaların bu saldırısından sonra ikisi ağır beş yaralının bulunduğunu ve birinin kafatasının aldığı darbeler sonucu ölümden döndüğünü belirtti.
Babaoğlu, “Bizler Türkü, Kürdü, Romanı, Suriyelisi, esnafı, müşterisi, işçisi, dilencisi, öğrencisi, işsizi, müzisyeni, oyuncusu, şairi, yaşlısı genci ile bizler hayatımızla, aşkımızla, inandıklarımızla, ağacımızla bizler hayattayız, yayındayız” diyerek kendilerini dağıtamayacaklarını ve mağlup edemeyeceklerini söyledi.

Oyuncu Erol Babaoğlu da darp edildi

Geçtiğimiz hafta Taksim Meydanı’ndaki iftar alanına alınmayan Suriyeli bir kadının durumuna itiraz eden Erol Babaoğlu da Beyoğlu zabıtaları tarafından darp edilmişti.

Üst katı kaç-AK belediye

Beyoğlu Kent Savunması yaptığı basın açıklamasında aynı zamanda Beyoğlu Belediyesi binasının en üst katının da kaçak olduğunu ve bu durumun kanunlara aykırı olduğunu belirtti.

CJjicCpUcAEohWC

Evrensel, politeknik.org.tr


Spread the love