Validebağ Korusu’nda direniş sürüyor

Validebağ’ı savunmak için binler yeniden inşaat alanına yürüdü. Doğayı, insanı, canlıları, yaşamı savunanlar direnişin 29. gününde “Bu inşaat duracak Validebağ Korusu yaşayacak” dedi.

Validebağ Direnişi bir ayını doldurmak üzereyken polis koruması eşliğinde sürdürülen inşaat çalışmalarına karşı yaşam savunucuları dün (13 Kasım) bir kez daha nöbet alanına yürüdü. Akşam saatlerinde Acıbadem Caddesi üzerindeki Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bir araya gelen binden fazla Validebağ gönüllüsü koruya yürüyerek açıklama yaptı.

Validebağ Korusu girişindeki polis barikatı önünde yapılan açıklamalarda Validebağ’da yürütülmeye çalışılan inşaata karşı mücadelenin bitmeyeceği vurgulandı. Validebağ Gönüllüleri “Biberine, gazına, tomasına, göz altısına, mahalledeki yoğun polis ablukasına rağmen Validebağ’ı korumaktan vazgeçmiyoruz. Validebağ korudur, koru kalacak; kaçak inşaat duracak; mahalledeki polis ablukası kalkacak. Hiçbir yere gitmiyoruz, buradayız, koruyu koruyacağız.” diyerek mücadele çağrısını yineledi.

Validebağ için yarın (13 Kasım) da kadınlar “Faraş Süpürge Valideler Direnişte” diyerek yürüyecek. Yürüyüş için saat 12.00’da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünde buluşulacak.

validebag11 validebag22

B2QjOaKCIAAMSsx B2Qr-d3IQAAUT5v B2QvU4WCQAEUEYd

politeknik.org.tr