TMMOB Van İKK’dan ‘Barış Yürüyüşü’ne Destek
Spread the love

DTP’nin Kürt sorununun çözümü için 6 ayrı ilde organize ettiği ‘Demokrasiye barışa ve çözüme çağrı yürüyüşü’ kapsamında 13 Temmuz’da Van’da yapılacak yürüyüşe TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu destek vereceğini açıklayarak, katılım çağrısında bulundu.


KCK’nin 29 Mart yerel seçimlerinden önce aldığı çatışmasızlık kararını, 15 Temmuz’a kadar uzatmasının ardından Kürt sorununun çözümü için adım atılmaması üzerine, DTP’nin İstanbul’da başlattığı ve Adana ile Şanlıurfa’da devam ettirdiği ‘Demokrasiye barışa ve çözüme çağrı yürüyüşü’ 13 Temmuz’da da Van’da yapılacak. Onbinlerce kişinin katılması beklenen yürüyüş için hazırlıklar devam ederken, TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şevket Akdemir, yürüyüşe destek vereceklerini belirterek, katılım çağrısında bulundu. Kürt sorununda demokratik çözüm ve barış için yürüyüşe destek vereceklerini ifade eden Akdemir, yaşamak için ölümlere seyirci kalmayacaklarını kaydetti.

‘Barış taraftarlarının yanında yer almak zorundayız’

Birlikte yaşam, birlikte demokrasi ve birlikte eylem için tüm kesimleri yürüyüşe davet eden Akdemir, ‘Bizler barışın sağlanmadığı, Kürt sorununun çözülmediği, demokrasinin yerleşmediği bir ülkede emekçilerin, üreticilerin, Karadeniz’deki fındık ve Ege’deki tütün üreticilerinin haklarının korunmasının olanaklı olmadığını biliyoruz. Bu yüzden barış taraftarlarının yanında yer almak zorundayız. Bizler ülkemizde ve dünyada barıştan yana tutum aldığımızı bir kez daha açıklıyoruz. Yüreği insanlıktan ve barıştan yana olan herkesi Van’daki Barış Yürüyüşü’ne bekliyoruz ‘ dedi.

 

 

Kaynak: gundem-online.com


Spread the love