TMMOB İstanbul İKK: “Hırsızlar bizi denetleyemez hükümet istifa”
Spread the love

TMMOB İstanbul İKK bugün (26 Aralık Çarşamba) “Hırsızlar bizi denetleyemez” diyerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önüne yürüdü.

AKP’nin yolsuzluğunun ve hırsızlığının açığa çıkmasıyla birlikte bakanlar istifa etmeye başladı. Bakanların istifası üzerine TMMOB İstanbul İKK “Başbakan da istifa etsin” diyerek bugün (26 Aralık Çarşamba) EMO İstanbul Şubesi önünden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önüne yürüdü.

Saat 16.00’da EMO İstanbul Şubesi önünden başlayan yürüyüşte “Çal çal nereye kadar bitti buraya kadar”, “Bakanlar yetmez başbakan istifa”, “Hırsızlar bizi denetleyemez, biz sizi denetlemeye geldik” sloganları atıldı.

Eylemden önce hazırlanan “Başbakanın kutusu” Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önüne gelindiğinde açıldı. Kutudan kentsel dönüşüm,Haydarpaşaport, ODTÜ ağaç katliamı, Kuzey Ormanları katliamı, Kanal İstanbul ve Maramaray çıktı.

Eylemde yapılan basın açıklamasında AKP’nin yolsuzluklarının açığa çıktığı ifade edilirken halkın parasına göz koyanların, kentleri yağmalayanların TMMOB’yi denetleyemeyeceği belirtildi. Açıklamanın ardından “Başbakanın kutusu” Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önüne bırakıldı.

tmmob_cevrevesehircilik_1

tmmob_cevrevesehircilik_2

tmmob_cevrevesehircilik_3

tmmob_cevrevesehircilik_4

tmmob_cevrevesehircilik_5

tmmob_cevrevesehircilik_6

politeknik.org.tr


Spread the love