POLİTEKNİK ve İMECE Ortak Mekanı Açıldı
Spread the love

İMECE Toplumun Şehircilik Hareketi ve POLİTEKNİK’in ortak olarak kullanacakları çalışma yerinin açılışı 18 Nisan 2009 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Beşiktaş’ta bulunan yerin açılışında İMECE ve POLİTEKNİK’i mahalle derneklerinden üyeler, TMMOB üyesi mimar, mühendis ve şehir plancıları, demokratik kitle örgütü temsilcileri, çalışmalara destek veren akademisyenler, emekçiler, öğrenciler yalnız bırakmadı.

Açılış kokteylinde POLİTEKNİK adına konuşan Armağan Öztuksavul, Teoman Öztürk’ün izinde TMMOB içinde, iş yerlerinde, sendikalarda ve toplumsal muhalefetin her alanında yürüttükleri devrimci mücadeleyi güçlendirerek sürdüreceklerini ve çalışma ofisinin açılışı ile birlikte Politeknik internet sitesinin daha aktif bir şekilde yayın hayatına devam edeceğini belirtti.

İMECE Toplumun Şehircilik Hareketi adına konukları selamlayan Gürkan Akgün ise iki buçuk senedir yürütülen mücadelenin yeni mekanda, yeni faaliyetlerle ve katılımcılarla büyüyerek ve güçlenerek devam edeceğini, sermayenin kentlerimize ve yaşam alanlarımıza yaptığı pervasız saldırıya karşı dayanışma içinde bir arada durulacağını söyledi.

İMECE ve POLİTEKNİK’in yaşama, kentlere ve meslek alanlarına sahip çıkma yolundaki uğraşısı sürüyor. Yeni mücadele ve birliktelikleri büyütecek bu ortak mekan sürdürülmekte olan faaliyetlerin yanı sıra bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak ve ihtiyaçlar doğrultusunda herkesin kullanımına açık olacak.

Saat 15.00-20.00 saatleri arasında süren açılış etkinliğini yaklaşık 100 İMECE ve POLİTEKNİK dostu ziyeret etti.

Adres: Şair Nedim Cad. Hattat Tahsin Sk. Emek Apt. No: 64/3 Beşiktaş

 

 


Spread the love