Mühendis, mimar, plancı kadınlar da #‪yaşamdanyanayız‬ demek için eylemde!
Spread the love

Barış için Kadın Girişimi’nin çağrısıyla bir araya gelen kadın ve LGBTİ kurumları ‘Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız, Barış ve Hakikat Hakkımızı Savunuyoruz’ adıyla Kürt illerinde yaşanan katliama karşı bir kampanya başlattı. İmza kampanyası ile başlayan eylemlilik süreci, 31 Ocak Pazar günü Kadıköy’de ‪#‎Barışa1000Kadın’dan 1’i olun! eylemi ile devam edecek. 6 Şubat Cumartesi günü ise Diyarbakır’da ‘Barış Nöbeti’ tutulacak

Kadınlar, Kürt illerinde yaşayan katliamlara ‘dur demek’ için bir süredir birçok kentte ‘Barış Nöbetleri’ tutuyorlardı. Barış için Kadın Girişimi çağrısıyla 18 Ocak’ta yapılan basın açıklaması ile kadınlar ve trans bireylere açık bir imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyası ile kadınlar savaşın bir an evvel sonlandırılmasını, müzakerelerin yeniden başlatılmasını ve kalıcı bir barış için çözüm yolları oluşturulmasını talep ediyorlar. İmza Kampanya web sitesi http://yasamdanyanayiz.com/ adresinden kampanyayı sahiplenen kurumların ve bireylerin imzalarına açık. 1 Şubat tarihine kadar toplanan imzalar daha sonra Meclis Başkanlığı’na teslim edilecek.

İstanbul’da 31 Ocak Pazar günü Kadıköy’de ‘Barışa 1000 Kadın’ buluşuyor

İstanbul’da 31 Ocak Pazar günü saat 13.00’da kadınlar Kadıköy’de barış nöbeti tutacaklar. #Barışa1000Kadın buluşması “Kurşunlara karşı yükselen zılgıtlara ses katıyoruz” sloganıyla kadınların savaşa karşı isyanını ve umudunu sokaklara yansıtacak.

Mühendis, mimar, plancı kadınlar da 6-7 Şubat tarihlerinde Diyarbakır’da Barış Nöbeti’nde

“Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız Barış ve Hakikat Hakkımızı Savunuyoruz” kampanyası çerçevesinde farklı illerden gelen kadınlar 6 Şubat Cumartesi günü Diyarbakır’da ‘Barış Nöbeti’nde buluşacaklar.

Ülkenin dört bir yanından gelen mühendis, mimar, plancı kadınlar da ‘Barış Nöbeti’nde buluşmak için hazırlıklarını yapıyor.

politeknik.org.tr


Spread the love