Muğla’da İşçilere Yönelik Polis Saldırısına Karşı Maden MO’dan Açıklama
Spread the love

Muğla’da termik santralin özelleştirilmesine karşı çıkan işçilere yönelik polis saldırısının ardından Maden Mühendisleri Odası basın açıklaması yaptı. Açıklamada, haklarını korumak isteyen maden ve enerji emekçilerinin yanında olunduğu ifade edildi.

Muğla’ya bağlı Yatağan ve Milas‘taki 3 termik santral ile kömür sahalarının özelleştirilmesi ve geçtiğimiz günlerde ihaleye çıkarılması üzerine maden ve enerji işçileri direnişe geçti. Santrallerin satılmasına karşı çıkan işçiler 26 Kasım günü AKP binasına yürümek isteyince polis saldırısıyla karşılaştı. Polisin gazlı ve tazyikli suyla saldırısı sonucu 20 işçi yaralandı.

İşçilere yönelik polis saldırısı üzerine Maden Mühendisleri Odası basın açıklaması yaptı. “Polis Saldırısına Uğrayan Maden ve Enerji Emekçilerinin Yanındayız” başlığıyla yapılan açıklamada en doğal haklarını kullanan emekçilerin polis tarafından antidemokratik ve hukuksuz bir biçimde bastırıldığı belirtildi. Açıklamada; iş, ekmek ve özgürlük mücadelesi veren, haklarını korumak isteyen maden ve enerji emekçileriyle dayanışma içinde olunduğu ifade edildi.

Maden Mühendisleri Odası’nın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız.

politeknik.org.tr


Spread the love