Mühendisler ATV-Sabah Grevini Ziyaret Etti

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, 7 Mart Cumartesi günü, 23 gündür sürmekte olan Turkuaz Medya grevini ziyaret etti. Şubede faaliyet gösteren “Ücretli ve İşsiz Mühendisler Komisyonu” çağrısıyla yapılan ziyaret, sağanak yağmur altında gerçekleşiti ve 30 civarında mühendis katıldı.

Balmumcu’daki ATV binası önünde toplanan mühendisleri, grev gözcüsü önlüğü giymiş basın emekçileri ve gazeteci Atilla Özsever karşıladı. Şube Yönetim Kurulu Üyesi Metin Şen’in grevin önemine ilişkin konumasının ardından, Komisyon Başkanı Ertuğrul Bilir, söz aldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası tarafından sürdürülen grevin, “beyaz yakalıların” sendikalaşması açısından mühendislere de örnek oluşturduğunu vurgulayan Bilir, önümüzdeki dönemde TMMOB’de yapılacak olan “Ücretli ve İssiz Mühendisler, Mimarlar, Şehir Plancıları Kurultayı”nda bu sorunları tartışacaklarını söyledi.

TMMOB bayrakları ve çeşitli dövizler taşınan ziyaret sırasında, sık sık “Basın Emekçisi Yalnız Değildir”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganları atıldı.

 

Politeknik.org.tr