Kentsel dönüşüm mücadelelerine ilişkin bir buluşma. “Metropol Sürgünleri” kitabının tanıtımı ve saydam sunumu.

Gazeteci Gülşen İşeri’nin İlk Kitabı “Metropol Sürgünleri” 9 Ocak 2009’da Alsancak Kültür Merkezi’nde Okur Severlerle Buluşuyor.

Gazeteci Gülşen İşeri’nin bir ilke imza atarak; İstanbul, Ankara ve İzmir’de “Kentsel Dönüşüm” mağduru olacak mahallerinden izlenimlerini anlattığı ilk kitabı “Metropol Sürgünleri” 9 Ocak 2010 Cumartesi günü Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezi’nde okur severlerle, saydam sunum eşliğinde buluşuyor!
İstanbul, Ankara ve İzmir’de, “Kentsel Dönüşüm” mağduru olacak toplam 14 mahalleye içeriden ve dışarıdan bakarak, araştırma yapan, mahallelerde yaşayanlardan dinlediği hikâyeleri okuyucusuyla paylaşmak isteyen Gülşen İşeri, ilk kitabı “Metropol Sürgünleri”ni, bu kentlerdeki iki yıllık çalışması sonucu tamamladı. İşeri, İstanbul’da Tarlabaşı, Sulukule, Balat, Gazi Mahallesi, Sarıgazi, Küçük Armutlu, Ayazma; Ankara’da Mamak ve Dikmen; İzmir’de ise Kuruçeşme ve Kadifekale’deki mahalleleri dolaşarak, dört bölüm halinde mağdur olan ve olacak insanların hikâyesini anlattı.
 
6 yıldır gazetecilik mesleğini sürdüren Gülşen İşeri, uzun yıllar BirGün gazetesinde çalıştı. Halen Aktüel, Birgün, Sabah, Taraf, Cumhuriyet, Hürriyet Daily News ve Evrensel’in aralarında bulunduğu gazete ve dergilerde haber-söyleşileri yayımlanıyor. İşeri’nin Su Yayınevi’nden çıkan ilk kitabı “Metropol Sürgünleri”, 9 Ocak 2010 Cumartesi günü saat 18:00’de, kitabında yaşamlarını ve mücadelelerini konu aldığı mahalleliler ve konunun tüm taraflarıyla Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezi’nde buluşuyor.
 
Ülkemizin gündeminde önemi ve önceliği açık olan bu konudaki buluşmaya katılım duyarlılığınızı bekleriz.
 
doğal ve kültürel çevre için yaşam girişimi sözcüsü ahmet tuncay karaçorlu
 
KÜNYE:
Kitabın Adı: Metropol Sürgünleri
Yazarı: Gülşen İşeri
Türü:  Saha Çalışması
ISBN: 978-975-6709-86-3
Sayfa: 176 Resimli
Fiyatı: 12.5