İşçi Filmleri Festivali Eskişehir’de başlıyor
Spread the love

 

“Biz Başka Dünya İsteriz” diyerek yola çıkan 4.Uluslararası İşçi Filmleri Festivalinin 19 Aralıktaki durağı Eskişehir olacak. Her yıl işçilerin hayatlarını, güvencesiz çalışma koşullarını sinema diliyle beyazperdeye aktaran festival; işçilerin, yoksulların, öğrencilerin, işsizlerin, ezilen kadınların sesi olaya devam ediyor.

Festival düzenleme komitesi bugün tanıtım broşürlerini dağıtmak için sokakları dolaştı Bugün (17 Aralık 2009) saat 12.30’da Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde “festival komitesi” adına DİSK Emekli-Sen üyesi Cahit Doğan bir açıklama yaparak tüm Eskişehir halkını sinema günlerine çağırdı. Basın açıklamasında kriz, işsizlik, güvencesizlik saldırılarına karşı işçi sınıfının mücadele dolu emek öykülerinin beyaz perdeye yansıtılacağını ifade etti. Gösterimlerin ücretsiz olacağını vurgulayan Doğan, Eskişehir halkını 19–26 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan festival yürüyüşüne ve 7 gün sürecek olan festivale davet etti. Basın açıklaması ardından şehir merkezinde festival broşürleri dağıtıldı.

Açılış yürüyüşle başlayacak
Festival’in açılışı 19 Aralık günü sanatçı konuklarla birlikte 17:00’da Kanatlı
Alışveriş Merkezi önünden yapılacak yürüyüşle başlayacak. Taşbaşı Kültür Merkezi’nde son bulacak yürüyüşün ardından gala programı 18:00’de başlayacak

Festival’in Eskişehir yolculuğu bir hafta sürecek. Gösterimler 19-26 Aralık tarihlerinde Taşbaşı Kültür Merkezi, Gültepe Halkevi, Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Kırmızı Salon ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey Sahnesi’nde parasız olarak yapılacak.

Eskişehir’de festivali Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, DİSK, KESK ve TMMOB Eskişehir örgütlülükleri, Türk-İş Kristal-İş, Türk-İş Harb-İş, Türk-İş Tez Koop-İş, Eskişehir Halkevleri, Eskişehir Tabip Odası, Eskişehir Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Eskişehir Kent Konseyi düzenliyor.

Eskişehir Öğrenci Kolektifleri, Eskişehir Demokratik Kadın Platformu, Anadolu Üniversitesi Sinema ve Video Klubü ise destek veriyor.

kaynak: sendika.org


Spread the love