Enerji hakkı gaspına karşı EMO Masası

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, enerji dağıtım şirketlerinin yol açtığı enerji hakkı gaspına karşı Elektrik Dağıtım ve Tüketici Hizmetleri Masası kurdu.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi 39. Dönem Yönetimi, özelleştirilen elektrik dağıtım işletmelerini alan şirketlerin elektrik faturalarında yarattığı mağduriyetlere karşı bir birim oluşturdu. Bir kamusal hizmet olması gereken enerji dağıtımının şirketlere satılması sonrası kesme-açma, faturalandırma ve daha birçok hizmette hak gasplarının ortaya çıkmasına karşı EMO İstanbul Şubesi Elektrik Dağıtım ve Tüketici Hizmetleri Masası kurdu.

EMO’nun kurduğu Elektrik Dağıtım ve Tüketici Hizmetleri Masası , kendisine ulaşan sorunları tespit etmek, çözüm bulabilmek, gerek üyelere gerekse halka yardımcı olmak, gerektiğinde hukuk danışmanlığı sunmak ve tespit edilen sorunları dağıtım şirketlerinin yetkilileri ve kamuoyu ile paylaşmak gibi amaçlar güdecek.

EMO’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİ İLE YAŞANAN SORUNLARI DEĞERLENDİRİYORUZ

Kamusal hizmetlerin başında gelen elektrik enerjisi dağıtım şebekelerinin özel şirketlere devrinden sonra gerek bu kurumlarla çalışan Serbest Mühendis Müşavir (SMM) üyelerimiz gerekse tüketici olarak tüm üyelerimiz bazı sorunlar yaşamaktadır. Bizlere ulaşan bu sorunlara tespit etmek, çözüm bulabilmek, gerek üyelerimize gerekse tüketicilere yardımcı olmak, gerektiğinde hukuk danışmanlığı sunmak ve tespit edilen sorunları dağıtım şirketlerinin yetkilileri ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla ŞubemizdeElektrik Dağıtım ve Tüketici Hizmetleri Masası açıyoruz.
SMM üyelerimizin sorunlarını tespit etmek ve çözüm bulmak için çalışmalarımız ve dağıtım kuruluşlarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Ancak aynı zamanda birer tüketici olan tüm üyelerimizin karşılaştıkları sorunları da değerlendirmek ve sorunlara çözüm arayışı içine girmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle bütün üyelerimizden gerek kendi karşılaştığı sorunları gerekse çevrelerindeki tanıdıklarının karşılaştığı sorunları belge ve bilgileriyle bize ulaştırmalarını rica ediyoruz. Şubemiz Elektrik Dağıtım ve Tüketici Hizmetleri Masası her Salı günü Saat: 14:00-16:00 arası sizlerin başvurularını doğrudan almak ve hukuk danışmanlığı hizmeti vermek üzere hazır olacaktır. Lütfen Randevu alarak geliniz.

İletişim ve Randevu için: Namık Kemal Cibaroğlu Tel: 212-259 11 50 dahili 13

politeknik.org.tr