DİSK-KESK-TMMOB-TTB’den 1 Mayıs açıklaması: ‘Taksim başta olmak üzere tüm kent meydanlarındayız’
Spread the love

DİSK, KESK, TMMOB, TTB; düzenledikleri basın toplantısıyla 1 Mayıs çağrısı yaptı: “Başta İstanbul Taksim olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında alanlarda olacağımızı ilan ediyoruz.”

DİSK, KESK, TMMOB, TTB bugün (15 Nisan) DİSK Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek 1 Mayıs açıklaması yaptı. Emek ve meslek örgütleri 1 Mayıs Birlik-Mücadele ve Dayanışma Günü’nün ülkenin dört bir yanında kent meydanlarında omuz omuza örgütleneceğini belirtti. Basın toplantısında “İş güvencesinin, yaşam güvencesinin yok edildiği bu dönemde emeğe böyle bir hayat dayatılırken, biz hayatı üretenler, işçiler, emekçiler, mimarlar, mühendisler, hekimler, kadınlar, gençler, yoksullar insanca yaşama ve insanca çalışma koşulları için 1 Mayıs’ta alanlarda buluşuyoruz!” denildi.

‘Emek, barış, kardeşlik ve demokrasi için 1 Mayıs’ta alanlardayız’
Emek ve meslek örgütleri; AKP iktidarının çalışma yaşamında ve toplumsal yaşamda yarattığı yıkımlara karşı 1 Mayıs’ta kent meydanlarını dolduracakların emeğin ve emekçilerin gündemini görünür kılacaklarını açıkladı. “Türkiye büyüyor”, “ekonomi gelişiyor” masallarıyla, açlık-yoksulluk sınırının altında ücretlerle, güvencesiz, sendikasız, ölesiye çalıştırılan emekçilerin sömürüye, baskıya ve yasaklara karşı omuz omuza duracağını belirten DİSK, KESK, TMMOB, TTB; herkesi dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmek adına 1 Mayıs’a davet etti.

‘Başta İstanbul Taksim olmak üzere her kentte meydanlardayız’
1 Mayıs’a dair yasak tartışmalarının nedeninin her türlü hukuku yok sayan AKP ve Saray iktidarı olduğunu belirten emek ve meslek örgütleri “Bizim amacımız 2016 1 Mayıs’ını başta İstanbul Taksim meydanı olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında özgürce ve kardeşçe kutlamaktır. Türkiye’nin ihtiyacı 1 Mayıs’ın Birlik-Mücadele ve Dayanışma ruhudur!” dedi.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin açıklama metni için tıklayınız

politeknik.org.tr


Spread the love