Çevre Mühendisleri Odası: “TMMOB’nin Birlik Ruhunu Zedeleyen Her Türlü Zihniyetin Karşısındayız”

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin 3 Haziran 2009 tarihinde yapılan olağan üye toplantısında kendilerini “Artı İvme” olarak adlandıran bir grup tarafından TMMOB, Oda ve Şube kurul üyelerine, Oda çalışanlarına ve üyelerine saldırıda bulunulduğunu öğrenmenin utancını yaşıyoruz. Ağır şekilde yaralanan arkadaşlarımıza, dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

Bugün İnşaat Mühendisleri Odası’nda bize bu utancı yaşatanların, Türkiye’de demokrasi ve özgürlükler mücadelesine verdikleri zararın da farkına varmalarını istiyoruz.

 Hem siyasi iktidarın hem de gerici faşist anlayışın uzun bir süredir hedefinde olan TMMOB ve Odaları, son günlerde artan baskı ve şiddete karşı, bir yandan Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) ile bir yandan Konur Sokak’ta devrimci demokrat gençlerle dayanışma içindedir. Bu dayanışma kültürünü yıllardır yaşatan TMMOB ve Odalarının demokrasi ortamlarında böyle mesnetsiz saldırılara asla müsaade edilmeyeceği bilinmelidir.

 TMMOB ve Odalarının demokrasi kürsülerine yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, TMMOB’nin Birlik olma anlayışı karşısında yer alan her türlü zihniyete karşı dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu