8-9 Kasım 2008: 5. Dünya Su Forumuna Karşı Hazırlık Toplantısı
Spread the love

5. DÜNYA SU FORUMUNA KARŞI HAZIRLIK TOPLANTISI PROGRAMI

8-9 Kasım 2008, İTÜ Taşkışla 109 Nolu Salon

 

1.Gün

 

Açılış ( 10:00-10:30)

Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu Sunuşu

Açılış Konuşmaları

 

 

I.Oturum “Su Yaşamdır” ( 10:30-12:30)

Oturum Başkanı: Murat Gökdemir – İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

10:30-10:45 Su ve Sağlık

Akif Akalın – İstanbul Tabip Odası

 

10:45-11:00 Su ve Emek

Saadet Yeyin – Tüm Bel Sen 4. Nolu Şube YK Başkanı

 

11:00-11:15 Su ve Tarım

Yıldırım Derya – Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

11:15-11:30 Su ve Yerel Hizmetler

Emine Girgin – Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

11:30-11:45 Su ve Orman Talanı

Mücella Yapıcı – Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi      

 

11:45-12:00 Su ve Enerji Politikaları

Hüseyin Yeşil – Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

12:00-12:15 Türkiye’de Su Politikaları ve Uygulamaları

Tahir Öngür – Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

12:15-12:30 Soru Cevap

 

Yemek Arası (12:30-13:15)

 

II. Oturum “Su İçin Mücadele” (13:15-17:30)

Oturum Başkanı: Yılmaz Kilim – Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı

 

13:15-13:30 Arzu Çerkezoğlu – Dev Sağlık İş Sendikası

 

13:30-13:45 Hasan Şen – Munzuru Koruma Kurulu

 

13:45-14:00 Alime Mitap – Allianoi Girişim Grubu Dönem Sözcüsü

 

14:00-14:15 Necati Pirinçoğlu – Hasan Keyfi Yaşatma Girişimi Üyesi, Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi

 

14:15-14:30 Mehmet Ali Beşli – Derelerin Kardeşliği Temsilcisi

 

14:30-14:45 Ali Doğan – Maden Mahallesi Derneği Başkanı

 

14:45-15:00 Ali Haydar Aslan – Armutlu Su Mücadelesi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sarıyer Şubesi Başkanı

 

 

15:00-15:30 Çay-Kahve Arası

 

 

15:30-15:45 Osman Özgüven – Dikili Belediye Başkanı

 

15:45-16:00 Erhan İçöz – Ege-Çep

 

16:00-16:15 Yusuf Gürsucu – Bursa Su Hareketi, Marmara Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Sekreteri

 

16:15-16:30 Hüseyin Göksel – Çorlu Su Mücadelesi

 

16:30-16:45 Arif Kuday – Edirne Su Mücadelesi, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi

 

16:45-17:30  Soru-Cevap

 

 

2.Gün

 

III. Oturum “Dünya Su Mücadeleleri” (10:00-12:30)

 

Oturum Başkanı: Beyza Üstün – Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

Orsan Senalp (TNI)

 

Saleh Rabi (Filistin Su Mücadelesi)

Nila Ardhianie (Endonezya Su Mücadelesi)

Renato di Nicola (Foro İtaliano Dei Movement Per L’acqua 1)

Patra Sindane (SA Water Movement)

Dorothea Harlin (ATTAC, Berlin)

Dimitri Mununi( Ce. Vi)

Frank Ette ( Ver. Di)

Tomasso Fattori (Foro İtaliano Dei Movement Per L’acqua 1)

Darcey O’Callaghan ( Food&Water Watch)

 

Yemek Arası (12:30-13:15)

 

IV. Oturum FORUM:“ 5. Dünya Su Forumuna Karşı Yapılabilecekler” (13:15-17:30)

Forum Yürütücüleri: Tores Dinçöz – TMMOB İstanbul İKK Sekreteri, Gaye Yılmaz – Su Politik

 

Sonuç Bildirgesinin Okunması

 

 

SUYUN TİCARİLEŞTİRİLMESİNE HAYIR PLATFORMU

 


Spread the love