Ankara’da TMMOB Yasası’na Karşı Eylem
Spread the love

TMMOB üyeleri Ankara’da TMMOB Yasası’na karşı çıkması için milletvekillerine kart gönderdi. Kart gönderdikten sonra stant açılarak TMMOB Yasası hakkında bilgilendirme yapıldı ve imza toplandı.

TMMOB Ankara İKK’nın çağrısıyla Mithatpaşa Postahanesi önünde biraraya gelen TMMOB üyeleri, milletvekillerine kartpostal gönderdi.

TMMOB üyeleri, üzerinde “Ülkemizin her açıdan zor günler yaşadığı bir dönemde yeni bir yıla giriyoruz. 2013 yılında ülke topraklarımızın satılmasına; kıyıların, derelerin yağmalanmasına karşı duracağınız inancıyla TMMOB Yasası‘nda değişiklik öneren Yapı Denetimi Torba Yasası’na mesleğine sahip çıkan bir mühendis, mimar ve şehir plancı olarak destek vermeyeceğinizi biliyoruz. Yeni yılın örgütünüzü sahiplendiğiniz bir yıl olması dileğiyle” yazan kartları gönderdikten sonra Mimarlar Odası’na doğru yürüyüşe geçti.

Yasaya Karşı İmza Standı

Mimarlar Odası önüne gelindiğinde TMMOB Yasası’na karşı imza standı açıldı. İmza standı ile AKP’nin hazırladığı yasa halka teşhir edildi. AKP’nin hazırladığı TMMOB Yasası üzerine konuşmalar gerçekleşti. AKP’nin kamu çıkarlarını gözeten bir örgütü şirketleştirmeye çalıştığı belirtildi. TMMOB’nin bu saldırılara sessiz kalmayacağı vurgulandı.

 

politeknik.org.tr


Spread the love