TMMOB 40. Olağan Genel Kurulu Yapılan Seçimlerle Sonuçlandı

29-30-31 Mayıs tarihlerinde toplanan TMMOB 40. Olağan Genel Kurulu, 1 Haziran günü 09:00-17:00 saatleri arasında yapılan seçimlerle sonuçlandı.

Seçimde belirlenecek 22 Yönetim Kurulu Üyeliği için 3 ayrı liste seçimde yarıştı.

Seçim Sonuçlarına göre;

Devrimci, Demokrat Çağdaş Liste önerdiği 15 yönetim kurulu üyesinden 13’ünü, Çağdaş Liste önerdiği 11 yönetim kurulu üyesinden 9’unu Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB listesi önerdiği 10 yönetim kurulu üyesinden 7’sini seçtirdi.

Listelerde ortak isimler bulunması nedeni ile seçime giren listelerden hiçbiri yürütme kurulunu belirleyecek güçle seçimlerden çıkamadı. Seçimler sonucu oluşan Yönetim Kurulu, seçildiği liste ve aldıkları oylar için haberin devamını tıklatın.

aşağıda siyah ile işaretlenmiş adaylar Yönetim Kuruluna seçildi.

ODALAR ADAYLAR OYLAR Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
13 Kişi
Çağdaş Liste
9 Kişi
Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
7 Kişi
Çevre Mühendisleri O. Yılmaz Kilim 45
Ethem Torunoğlu 477 Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
O.Eylem Tuncaelli 27
Elektrik M. O. Emir Birgün 533 Çağdaş Liste
Hüseyin Yeşil 468
Hüseyin Önder 6
Fizik. M.O. Abdullah Zararsız 48
Ekrem Poyraz 358 Çağdaş Liste
Oğuz Pervan 13
Gemi. M.O Hakan Aydoğdu 26
Tuncay Şenyurt 696 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste Çağdaş Liste
Zuhal Can 310
Gemi Mak. İşl. M.O. Muammer Yağız 841 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Alper Bakmaz 12
Gıda M.O. Atakan Günay 38
Kadir Dağhan 612 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Kemal Zeki Taydaş 11
Harita ve Kad. M.O. Nail Güler 888 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste Çağdaş Liste Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Mehmet Arslan 6
Cengiz Dağdelen 118
İç Mimarlar O. Feyyaz Ataç 522 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Adil Öngel 272
Sumruhan Akcan 19
İnşaat M.O. Baki Arslan 39
Selçuk Uluata 586 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Ahmet Kavalcı 12
Jeofizik M.O. Oğuz Gündoğdu 499 Çağdaş Liste
Ali Rıza Kılıç 14
Mustafa Turhan 4
Jeoloji M. O. Buket Ecemiş 88
Ersin Gırbalar 421 Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Çetin Kurtoğlu 20
Kimya M.O. Ömer İçermer 33
Alaeddin Aras 576 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Haşmet Camcı 135
Maden M.O. Mehmet Ali Hindistan 18
İlker Ertem 490 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
M. Eşat Akyazılı 382
Makine M.O. Mehmet Soğancı 563 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Elif Öztürk 52
Melih Şahin 23
Metalurji M.O. Cemalettin Küçük 463 Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Kaya Özeren 28
Utkan Güneş 26
Meteoroloji M.O. Sıtkı Erdoğan 74
Ali Erhan Angı 14
A. Deniz Özdemir 399 Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Mimarlar O. Sabri Orcan 548 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Süleyman Boz 15
Şerafettin Öngüdar 386
Petrol M. O. Mehmet Çelik 725 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste Çağdaş Liste
Hüseyin Çalışkan 13
Tahir Ergin 41
Peyzaj M.O. Gülay Odabaş 554 Çağdaş Liste Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Ayşegül Oruçkaptan 473
Redife Kolçak 2
Şehir Plancıları O. Fikret Zorlu 27
Yaser Gündüz 513 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Başar Alipaça 351
Tekstil M.O. Güngör Durur 750 Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste Çağdaş Liste
Melike Anıl Yüksel 16
Onur Bilenoğlu 7
Ziraat M.O. Ergin Özuğur 414 Çağdaş Liste
Murat Arslan 29
Faruk Uğur Ballıktaş 7

politeknik.org.tr