Tıp öğrencisi inşaatta çalışırken hayatını kaybetti

Üniversite harçlığını çıkarmak için Esenyurt’ta inşaatta çalışan tıp öğrencisinin üzerine demir kalıp düştü. 22 yaşındaki Remzi Ersu hayatını kaybederken, demir kalıbın altında kalan 19 yaşındaki Sefer Değerli’nin tedavisi sürüyor

İstanbul Esenyurt’ta vinçten düşen demir kalıp tıp öğrencisinin hayatını kaybetmesine neden oldu. DHA’nın haberine göre; olay Esenyurt Nazım Hikmet Bulvarı’nda bulunan bir inşaatta meydana geldi.

22 yaşındaki Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Remzi Ersu, üniversite harçlığını çıkarmak için yarıyıl tatilinde İstanbul’a gelerek inşaatta çalışmaya başladı. 3 gündür inşaatta çalıştığı öğrenilen Ersu ile 19 yaşındaki yeğeni Sefer Deli’nin üzerine vinçle kaldırılan demir kalıp düştü.

Ağır yaralanan Remzi Ersu ile Sefer Deli ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Ersu hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Sefer Deli’nin tedavisi sürüyor

Haberi alan gencin yakınları hastaneye koştu. Ersu’nun yakınları gözyaşlarına boğulurken, ağır yaralanan Sefer Deli’nin ise tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Cenazenin işlemlerinin tamamlanmasının ardından Van’da toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak:Sendika.Org