Taşyapı istedi, bakanlık kırmadı: Şişli Endüstri Meslek Lisesi taşınıyor

Mahkeme kararlarına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yol verdiği Taşyapı’nın, Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arazisine AVM ve rezidans yapma projesi başladı. Binlerce öğrenci sürgün edilecek.

İstanbul İdare Mahkemesi’nin hazırlanan imar planlarını iki kez iptal etmesine rağmen, Taşyapı’nın Şişli Endüstri Meslek Lisesi arazisine yapmayı planladığı rezidans, otel ve AVM projesi için çalışmalar başladı. Cumhuriyet Gazetesi’nden Hazal Ocak’ın haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın son planında 59 bin metrekarelik araziye 470 konut ve 240 odalı otelden oluşan 4 kuleli toplamda 36 bin metrekarelik bir proje yapılacak.

Taşyapı istiyor, Bakanlık kırmıyor
Taşyapı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2013 yılında ‘özel proje alanı’ ilan edilen meslek lisesi arazisi için yapılan imar planları 2014 ve 2017 yıllarında İstanbul İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Ancak Bakanlık Taşyapıyı kırmadı ve mahkeme kararlarına rağmen inşaatın ilerleyebilmesine göz yumdu.

ŞEHİR PLANCILARI İMARA AÇILAMAZ DEDİ, MAHKEME PLANLARI İPTAL ETTİ

ŞIŞLI TEKNIK VE ENDÜSTRI MESLEK LISESI ARAZISINE AVM VE REZIDANS PLANLARINA YÜRÜTMEYI DURDURMA

Veliler isyanda
Binlerce öğrenciye sahip meslek lisesinin taşınma kararı sonrasında taşınmadan etkilenecek Kurtuluş Ortaokulu ve Mahmut Şevket Paşa Ortaokulu velileri Şişli Kaymakamlığı’na yürüdü.

politeknik.org.tr