Şehir Plancıları Odası genel kurulu tamamlandı

TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Kurulu 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde Ankara’da tamamlandı

TMMOB Şehir Plancıları Odası 40. Olağan Genel Kurulu 31 Mart -1 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. Genel kurulda OHAL KHK’ları ile kamu görevinden ihraç edilmiş şehir plancılarının yaşadıkları sorunlar ve dayanışma örnekleri gündem oldu.

Kentlerin, doğanın tahribatına karşı yaşanabilir, sağlıklı, güvenli ve adil yaşam alanlarının inşa edilmesi için mesleki sorumluklara sahip çıkarak mücadeleyi sürdürme kararlılığı genel kurulda dile getirildi.

3 dönem eleştirisi yapıldı
Genel kurulda, ŞPO İstanbul Şubesi’nde yönetim kurulu görev dağılımının oda ana yönetmeliğine aykırı olarak, 3 dönemden fazla aynı görevi almama kararının ihlal edildiği gündeme taşındı. ŞPO İstanbul Şubesi delegeleri içerisinde şube çalışmalarına katkı koyan ve kent mücadelesine emek veren üyelere delegede yer verilmemesi de eleştirildi.

1 Nisan pazar günü yapılan yönetim kurulu ve TMMOB delege seçimlerinde, aralarında Barış için Akademisyenleri’nden Dilek Karabulut’un ve Sur Belediyesi kayyumunun iş akdini fes ettiği Büşra Cizrelioğlu Sadak’ın da yer aldığı Katılım Platformu seçimleri kazandı.

politeknik.org.tr