Mücadeleye devam:“Fatih Ormanı’nı Kuzey Ormanları’na İade Edin”

Kent ve yaşam savunucuları Fatih Ormanı’nında inşaata izin veren imarların iptali sonrası “Fatih Ormanı’nı Kuzey Ormanları’na İade Edin” demek için buluşmaya çağırıyor.

Kentine, ormanına sahip çıkan yaşam savunucuları, Kuzey Ormanlarının parçası olan Fatih Ormanı’nda inşaat projesi imar planlarına mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı sonrası herkesi 1 Nisan Pazar günü 13.00’da Fatih Ormanı’ na çağırıyor.

Mücadele kazandı, Fatih Ormanı kazandı

Serdar Bilgili – Doğuş Grubu tarafından 29 yıllığına kiralanarak içerisine villa tipi konut, lüks lokanta gibi ormanı yok edecek olan “Park Orman Tabiat Parkı Projesi’ne karşı birçok kurum, meslek örgütü ve yaşam savunucularının ortak emeğiyle #direnfatihormanı inisiyatifi kurulmuş ve ormanı savunmak için mücadele başlatılmıştı. Uzun yıllar sonucu verilen mücadele kazanımla sonuçlandı, inşaata izin veren imar planları iptal edildi.

İstanbul’a yaşam sağlayan ormanları, yaşayan canlıları yeni inşaat projelerinden korumak için, yaşanılabilir bir kent için “Fatih Ormanı’nı Kuzey Ormanları’na İade Edin” diyen savunucular mücadeleyi büyütmeye davet ediyor.

Buluşma Noktası: Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Önü (Darüşşafaka Metro Çıkışı)

FATİH ORMANI KAZANDI: İNŞAATA İZİN VEREN İMAR PLANLARI İPTAL

politik.org.tr