Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Genel Kurulu gerçekleşti

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Genel Kurulu bugün Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti

Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Genel Kurulu bugün (16 Ocak) yaklaşık 300 üyenin katılımıyla Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Divan kurulunun seçilmesinin ardından üye konuşmaları başladı. AKP’nin odaya yönelik baskıları, ücretli mühendislerin sorunları, mühendis asgari ücreti ve oda-üye ilişkilerinin dile getirildiği Genel Kurul’da son 6 ay içerisinde yaşanan Suruç, Diyarbakır, Ankara ve Sultanahmet katliamları, AKP’nin Kürt illerinde başlatmış olduğu savaş ve barış bildirisi yayınlayan akademisyenlere yönelik saldırılar hakkında da konuşmalar yapıldı.

Gazetecilerle ve mühendis meslektaşlarla dayanışma önergeleri reddedildi

Genel Kurul’da üye konuşmalarının ardından önergeler görüşülmeye başlandı. Önergelerden biri olan ‘AKP’nin antidemokratik uygulamalarının mağduru Can Dündar ve Erdem Gül’ün ziyaret edilmesi ve savaş mağduru Kürt halkı ve meslektaşlarımız ile dayanışma amacıyla Genel Kurul’da heyet kurulması’ önergelerinin gündeme alınması talebi yapılan tartışmalar sonrasında reddedildi.

TMMOB’li Kadınların mücadele deklarasyonu her yerdeCY2T8YIWEAA363d

TMMOB’li Kadınlar’ın yayınladığı “Genel Kurul Süreçlerine Kadın Mücadelesini Yükselterek Giriyoruz” deklarasyonu Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Genel Kurulu’nda da yerini aldı.

Demokrat Mühendis Dayanışması yarınki seçimlere yeşil renkli liste ile giriyor

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube seçimleri yarın (17 Ocak Pazar) Şişli Özel Karagözyan İlköğretim Okulu’nda yapılacak.

Seçimlere; Politeknik üyelerinin de bulunduğu Demokrat Mühendis Dayanışması yeşil renkli liste ile katılıyor. Demokrat Makina Mühendisleri mavi liste ile Değişim Grubu sarı renkli liste ile seçimlere giriyor.

makina.jpeg

politeknik.org.tr