İstanbullular, taşınmak istenen Şişli Etfal önünde: ‘Hastaneme dokunma!’

Bankanlığın taşımak istediği Şişli Etfal Hastanesi’ne, sağlık çalışanları ve bölgede yaşayan İstanbullular sahip çıktı: Hastaneme dokunma!

Sağlık Bakanlığı’nın, kamuya ait 600 yatak kapasiteli 119 yıllık İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni taşıma kararına karşı tepkiler devam ediyor. Bugün (10 Mayıs) hastane önünde bir araya gelen yüzlerce kişi, Avrupa Yakası’nın sağlık gereksinimlerinin önemli bir kısmını karşılayan, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane sınırlarında yüzbinlerce kişiye hizmet veren Şişli Etfal Hastanesi’ne sahip çıkmak için basın açıklaması yaptı.

‘Hastaneme dokunma’
Hastaneyi savunmak için kurulan Şişli Etfal Dayanışması’nın çağrısıyla, hasta yakınları, doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar, bölgede yaşayan ve ulaşılabilir kamusal sağlık hakkına sahip çıkan İstanbulluların bir araya geldiği eylemde, Şişli Etfal Hastanesi’nin taşınmasının bölge halkının sağlığının yok sayılması anlamına geldiği belirtildi.

Hastanenin mevcut yerinde, bölgenin ihtiyaçlarını daha iyi koşullarda karşılayacak biçimde, güvenli binalarda hizmet vermesi için mücadele edeceğini açıklayan Şişli Etfal Dayanışması, basın açıklamasını, başlattığı imza kampanyasının duyurusuyla tamamladı. Beşiktaş’ta, Şişli’de, Kağıthane’de, Sarıyer’de Şişli Etfal Hastanesi için imza toplanacak.

politeknik.org.tr