İnşaat mühendislerinden Gökçek’e: ‘Robotun altyapıyı da çözecek mi?’

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi metro hattı üzerinden geçen yolda meydana gelen göçükle ilgili açıklama yaptı: ‘İyi ki robotomuz var, halkın sağlığından kime ne!’

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi 3 Nisan 2015 tarihinde Ankara Eskişehir Yolu üzerinde metro hattı geçen yolda meydana gelen derinliği yarım metreyi geçen göçükle ilgili dün (6 Nisan) açıklama yaptı. İMO, kentin en önemli arterlerinden birinde meydana gelen bu skandalın Ankara’nın alt ve üstyapılar anlamında ne denli bilim ve teknikten uzak yönetildiğinin kanıtı olduğunu belirtti.

‘İyi ki robotumuz var!’
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentin dört bir yanında yarattığı sorun ve yıkımlara karşın Yenimahalle’de bir kavşağa robot yapmakla meşgul olduğunu açıklayan İMO, “Ankara Büyükşehir Belediyesi ise ‘ödüllü’ ‘en yaşanabilir kent’ olarak Yenimahalle`de bir kavşakta Ankaralıların en temel sorunlarından birine çözüm üretmekle meşguldü. Tüm imkan ve olanaklar seferber edilerek kavşağa yetiştirilen ‘robot’la Ankara`nın tüm altyapı, planlama, imar ve ulaşım sorunlarının çözüleceğini beklemekteyiz.” ifadelerini kullandı.

‘Robot, mühendis mimar ya da plancıysa demek ki..’
İMO, açıklamasının son kısmında Melih Gökçek’nin kentin ana sorunları dururken yürüttüğü ‘gereksiz’ faaliyetlere dokundurmada bulundu. Açıklamada “Kentin ana şebeke içme suyu boruları patlarken, metro hatları ve yollar bir bir göçerken bu robotun teknik sorunları anında gideren bir mühendis ve şehir plancısı olabilme ihtimalinin en mantıklı alternatif olduğunu düşünmekteyiz. Eğer yanılıyorsak tüm kentlileri birlikte ağlamaya davet ediyoruz.(dikkatli olmakta yarar var altyapı yetersiz kalabilir)” denildi.

İMO Ankara Şubesi: “İyi ki robotumuz var”

politeknik.org.tr