‘Hayır’ susmuyoruz – Politeknik

16 Nisan Anayasa Referandumunda ortaya çıkan seçim hileleri, usulsüzlükler, oy hırsızlıkları ve YSK’nın kanunsuz mühürsüz oy kabulu sonrasında Hayır’ına sahip çıkan on binlerce insan sokaklara döküldü.

Şimdi ise meşruiyeti kalmayan referandum sonuçlarına itiraz edenlere dönük operasyonlar yapıldı, dün (19 Nisan) İstanbul’da 38 kişi hakkında arama kararı verildi, ev baskınları düzenlenerek gözaltılar yapıldı. Hakkında gözaltı kararı verilenler arasında Politeknik Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Hocaoğulları da bulunuyor. 38 kişi hakkındaki suçlama ise ‘’Evet’in meşruiyetini tanımamak’’.

16 Nisan akşamından itibaren sokakta bu sözü söyledik söylemeye devam ediyoruz: Hayır kazandı, YSK çaldı. OHAL koşullarında zorla, hileyle, oldu bitti ile hayata geçirilmek istenen tek adam rejimi dayatmasını tanımıyoruz. Referandum önerisinin Meclis’e getirilmesinden itibaren başlayan hukuksuzluklar, usulsüzlükler, tüm devlet imkanlarının ‘evet’ çalışmaları için kullanılması, seçim günü ortaya çıkan oy çalma operasyonları, mühürsüz zarflar ve hilelerle gerçekleştirilen bu seçimi meşru görmüyoruz.

Hırsızlıklarla dolu bir seçimin meşruiyeti yoktur. Hırsızlara diz çökmüyoruz. Hayır’ın sesinin kısılmaya çalışılmasına izin vermiyoruz.

Politeknik, üyelerinin, meslektaşlarının, çalışma arkadaşlarının, toplumun yarısının Hayır’ına sahip çıkmaya devam edecek. Hayır’ı yönelik baskılara rağmen sokakta olmaya devam edeceğiz.

Hayır kazandık, mücadele yeni başlıyor.

Politeknik