‘Hayır, daha bitmedi’ diyenler kazanacak – Politeknik

16 Nisan Anayasa referandumu sonuçlandı. ‘Hayır’larına sahip çıkan en az yüzde 50 Tek Adam’la yönetilmek istemediğini gösterdi. Dayatmayla, baskıyla, yalanla, hileyle Anayasa değişikliği yapanlar ise tüm bunlara rağmen aldıkları yüzde 51 ile zafer ilan edemedi.

‘Evet’ devletin tüm olanaklarını kullanarak, referandum günü farklı hile yöntemleri ve son anda YSK’nın kendi kanununa aykırı hamlesiyle milyonları aşan hileli oylarla sağladığı referandum kazanımıyla yalnızca.

Anayasa değişikliği bu sebeplerle meşru olamaz, kabul edilemez.

Ülkesi, yaşamı, geleceği için ‘hayır’ diyenler kaybetmedi. İki aylık kısa bir sürede, özveriyle, sabah iş başlarında, akşam iş çıkışlarında, İstanbul’da, Ankara’da, Türkiye’nin pek çok farklı noktasında ‘Hayır’a, demokratik bir ülkeye çağıranlar ve bu çağrıya karşılık verenler, Tek Adam’a bu ülkede diktatörlük yapamayacağını gösterdi.

‘Hayır’ yalanlara, hırsızlığa, hukuksuzluğa, hileli oylara karşı ‘daha bitmedi’ diyerek demokratik, laik bir ülke için çalışmalarına devam ediyor şimdi.

‘Hayır, daha bitmedi’ diyen mühendisler, mimarlar, plancılar olan bizler de iş çıkışlarında, ofislerde, sokaklarda çalışma arkadaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Yine görüşeceğiz, ‘geleceğimizi tek kişiye teslim etmeyiz, hayır!’ diyenler mesailerde, iş çıkışlarında, sokaklarda buluşacak.

‘Hayır, daha bitmedi’ diyenler kazanacak.

Politeknik