Halkın mühendisleri yazokullarına, halkın çocuklarının yanına!

Halkın mühendisleri, mimarları, şehir plancıları 7.si düzenlenecek olan Halkevi Yazokulları’nda mahalle ve parklarda bir kez daha çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Bu sene “Fidanlar özgürce ağaç olabilsenler diye” sloganı ile örgütlenen yazokulları, 16 Haziran tarihinde Türkiye’nin dört bir tarafında binlerce çocuğa kapılarını açacak. Bilimi ve tekniği halkın çocuklarının hizmetine sunma şiarıyla 3 senedir yoksul mahallelerde ve parklarda çocuklarla buluşan halkın mühendisleri bu sene de Halkevi Yazokulları’nda yerini alacak.

6 yıldır gönüllü bir emekle sürdürülen yazokulları başta yoksul mahallelerde olmak üzere halkın çocuklarını resim, müzik, tiyatro, fotoğraf, astronomi, çocuk hakları, sinema gibi birçok farklı üretim alanıyla buluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda başta eğlenceli bilim dersleri olmak üzere çocuk parkları, anfi tiyatro inşası gibi birçok alanda yaz okullarına katkıda bulunan halkın mühendisleri, mimarları, şehir plancıları olarak tüm meslektaşlarımızı, yazokullarına destek olmaya ve bu süreci büyütmeye çağırıyoruz.

Mühendislerin, mimarların, plancıların yapabileceği çok şey var

Gerici ve piyasacı bir eğitim sistemine hapsedilmiş, özgürce koşturabilecekleri parkları ve oyun alanları ellerinden alınmış çocuklarımız için yapabileceğimiz çok fazla şey var. Onları bilim ve teknikle buluşturmak, hayallerindeki parkları, oyun alanlarını onlara kazandırmak, özgürce büyüyebilecekleri yaşam alanlarını hep beraber inşa etmek hiç de zor değil. İster 16 Haziran’da başlayacak olan yazokullarında gönüllü eğitmen olarak, ister mahallelerde inşa edeceğimiz yeni yaşam alanlarına bir tuğla koyarak ya da bu çalışmalardaki ihtiyaçlarımızı karşılamaya destek olarak bu sürece katkıda bulunabilirsin. Yapman gereken sadece bizimle irtibata geçmek.

Fidanlar özgürce ağaç olabilsinler diye; üretime, dayanışmaya, desteğe… 

Politeknik iletişim bilgileri:

Sinanpaşa Mah. Şehit Dursun Bakan Sok. No:14 Kat:5 Beşiktaş/İstanbul

Tel: 0 212 236 1906

Cep Tel: 0 535 498 72 64

e-posta: bilgi@politeknik.org.tr

– Yazokulları hakkında daha detaylı bilgi için: http://www.halkevleri.org.tr/yaz-okullari

yaz-okulu-ana-afis-kucuk

politeknik.org.tr