Gökçek’ten Mimarlar Odası hakkında suç duyurusu

Melih Gökçek Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri hakkında kamu düzenini bozdukları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Mimarlar Gökçek’e yanıt verdi: “Senin parselasyon ve rant düzenini bozuyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan, Yönetim Kurulu üyeleri Tuğba Arslan, Namık Kemal Kaya, Muteber Osmanpaşaoğlu ve Gökhan Yıldırım hakkında kamu düzenini bozdukları, kamu faaliyetlerini engelledikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Ankara’yı ‘parsel parsel’ satan, onlarca kent suçunun altına imza atan Gökçek, suç duyurusu başvurusunda kanıt olarak odanın web adresini gösterdi.

‘Bozduğumuz Gökçek’in rant düzenidir’
Bugün (27 Mart) konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan; Ankara’da her türlü kent suçunu işleyen, ulaşım ve barınma hakkını gasp eden Gökçek’in kamu düzeninden anladığının rant ve parselasyon olduğunu söyledi. Candan “Hükümet sözcülerinin ‘parsel parsel kenti sattığını’ 80 milyona ilan ettiği Melih Gökçek, kamu düzenini bozmakla bizleri suçlamış. Bir düzeni bozduğumuz ortada, parselasyon ve rant düzenini bozuyoruz. Kamu düzenini bozan hukuku çiğneyen, mahkeme kararlarını uygulamayan, parselasyon paylaşımına girenler, kamu düzeni diye bir şey bırakmadılar. Kamu düzenini bozanlar ile kamu yararına çalışanları cümle alem bilmektedir. Arınç’ta bunun itirafçısıdır.” ifadelerini kullandı.

‘Olmayan bir şeyi nasıl engelleyeceğiz’
Suç duyurusuna karşı 1 Mart Çarşamba günü ifade vereceklerini belirten Candan “Gökçek’in yaptığı Kamu faaliyetlerini engellediğimize dair de yapılan suç duyurusu için söylemek isteriz ki; Gökçek’in toplum yararına yaptığı bir kamu faaliyeti var da biz mi engelliyoruz. Henüz bir toplum yararına kamu faaliyetini ve icraatını göremedik. Olmayan şeyi nasıl engelleyeceğimize anlam veremedik.” şeklinde konuştu.

politeknik.org.tr