Etkinlik

Yaşamı ve doğayı savunmaya, KOS Kampı’na
  • ŞEHİR: İstanbul
  • BAŞLANGIÇ: 05.09.2014
  • BİTİŞ: 07.09.2014
  • Adres: Belgrad Ormanları, Mithatpaşa Mh., 34075 İstanbul, Türkiye

Kuzey Ormanları Savunması (KOS), yaşam savunucularını Belgrad Ormanları’nda yapacağı doğa kampına çağırıyor.

Kuzey Ormanları Savunması 5-6-7 Eylül tarihlerinde İstanbul Belgrad Ormanları Kurtkemeri’nde doğa kampı düzenliyor. Yağma ve talan projelerine karşı doğayı, canlıları ve yaşam alanlarını savunanların bir araya geleceği kampın bu yıl ikincisi düzenleniyor. Bu yıl kamp programında atölyeler, forumlar ve konserler yer alıyor.

Marmara Bölgesi’nin son doğal varlıklarını yok eden 3. köprü, kuzey otoyolu, maden ve taş ocakları, enerji santralleri, 3. havalimanı projelerine karşı mücadele edenlerin bulaşacağı kampta, önümüzdeki dönemin programı da tartışılacak.

Kampa kayıt ve detaylı bilgi için tıklayınız

Kuzey Ormanları Savunması kamp çağrı metni şöyle;

İstanbul halkı, Marmara halkı, haydi elini ver:
Kuzey ormanlarında gümbür gümbür çalışan dozerlere karşı son nefes kaynağımızı savunmak için…
Gölümüzü, suyumuzu kurutanlara karşı, “kuzey ormanları yoksa su da yok” demek için…
Marmara Bölgesi’nin son doğal varlıklarına savaş açanlara karşı İğneada’dan, Saray’dan, Sapanca’dan, Ağva’dan gelen yaşam savunucularıyla buluşup…
Kuzey ormanlarında 3. köprü, maden ocağı, özel su şirketi, 3. havalimanı projeleriyle yaygınlaşan büyük çevre kırımına dur diyecek bir mücadeleyi büyütmek için yine ormana gidelim!
Çadırını, uyku tulumunu, matını, bisikletini, sazını, sözünü al, sen de gel! Ortak sofralarımızla, şarkılarımızla, çocuklarımızla yaşam savunucularının kardeşliğini büyütelim. Doğayla barışık bir hayatın mümkün olduğunu gösterelim.
Öfkeni, neşeni, direncini al sen de gel! Ormanları katledenlerin, suları kurutanların, kuşları öldürenlerin yalanlarına karşı atölyelerimizde, forumlarımızda hakikatin gücünü büyütelim. Bilimi, sanatı, sporu ve eylemi, yaşamı ve geleceğimizi savunmak için birleştirelim!
Umudunu, hayalini, direniş öykünü al sen de gel! Dozerlerle, yalanlarla, parayla yaşamı teslim almaya çalışanlara karşı İstanbul’dan İğneada’ya, Kocaeli’nden Yalova’ya direnişi, mücadeleyi, umudu büyütelim! Yaşamın boyunduruğa sığmayacağını gösterelim!
İstanbul halkı, Marmara halkı kulak ver!
Kuzey ormanları senin, Kuzey Ormanları Savunması sensin!
Haydi, elini ver mücadeleyi büyütelim! Haydi, elini ver yine ormana gidelim!

kos-kamp