Ensarcı Turkcell kaybetti: Fizik mühendisi Alper Mertoğlu işe iade davasını kazandı

Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı etkinliğinde yer aldığı için Turkcell’de işten çıkarılan fizik mühendisi Alper Mertoğlu işe iade davasını kazandı.

Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı’na (ALİKEV) destek amacıyla düzenlenen “Kıtadan kıtaya düşlerinde özgür dünya” kampanyasında aktif rol üstlendiği için Turkcell’deki işine son verilen fizik mühendisi Alper Mertoğlu’nun davası bugün (19 Aralık) 09.30’da Kartal Adliyesi’nde görüldü. Mahkeme, 22 Temmuz’da haksız bir şekilde işten çıkarılan Mertoğlu’nun işe iade edilmesine karar verdi.

Ensar karanlığına sponsor olan ve iktidarın güdümünde kararlar alan Turkcell’in hukuksuzluğuna karşı haklarını geri kazanmak için mücadele eden Fizik Mühendisleri Odası YK Başkanı Alper Mertoğlu mücadelesini kazandı.

BİR MÜHENDİSİN İŞTEN ÇIKARILMA ÖYKÜSÜ: ENSAR’CI TURKCELL’IN “ALİ İSMAİL” RAHATSIZLIĞI

‘Ali İsmail’in güzel hatırasına armağan olsun, daha güzel günler göreceğiz!’
Dava sonrası Politeknik’e konuşan Mertoğlu, Turkcell yönetiminin iktidara yaranma amacıyla kendisinin işten çıkarıldığını, ancak haklı mücadelesinin kazandığını belirtti ve kararı Ali İsmail’in güzel hatırasına armağan etti.

Dava öncesi #İstanbul İl Koordinasyon Kurulu’nun çağrısıyla yapılan açıklamaya Plaza Eylem Platformu, Politeknik üyeleri katıldı.

politeknik.org.tr