Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’den AKP’li müsteşarla iftar yemeği

Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, AKP’nin kıdem tazminatını kaldırmaya çalıştığı, TMMOB’ye baskılarını arttığı bir dönemde AKP’li müsteşarla iftar yaptı.

Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, AKP iktidarının, çalışanların kıdem tazminatına el koymaya hazırlandığı, TMMOB Yasası’nda değişiklik planı yaptığı, Bakanlıkları aracılığıyla Kimya Mühendisleri Odası’na görevden alma talebiyle dava açtığı bir dönemde AKP’li müsteşar Mustafa Öztürk’le iftar yemeği yaptı. İftar yemeği, Sanayi Bakanlığı’nın Kimya Mühendisleri Odası’na görevden alma davasının duruşma gününde, 15 Haziran’da gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, AKP’li müsteşar Mustafa Öztürk’ü açılış konuşmacısı olarak davet ettiği iftar yemeği buluşmasını ‘ramazan ayının güzellik ve bereketine’ adadı. TBMM 23. Dönemde AKP milletvekilliği yapan Öztürk, şu an Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsteşarı olarak görev yapıyor.

Yemeğin programında, Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu ve Mustafa Öztürk’ün açılış konuşmalarının ardından Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi YK Başkanı İlkim Yiğit’in konuşması yer aldı.

politeknik.org.tr