Bir hafriyat kamyonu cinayeti daha: Aydın’da bir kadın ve oğlu yaşamını yitirdi

Aydın’ın İncirliova ilçesinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir kadın ve oğlu, hafriyat kamyonu çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Kentleri şantiye alanlarına çeviren projeler için çalışan hafriyat kamyonları her gün yeni ölümlere ve kazalara neden oluyor. 2018 yılının ilk 5 ayında 12 kişinin canını alan hafriyat kamyonu terörü son olarak Aydın’da yaşandı. Aydın İncirliova ilçesi Avcılar Mahallesi’nde aşırı hızla gelen hafriyat kamyonu, karşıdan karşıya geçmek isteyen Yonca Timur ve üç yaşındaki oğlu Bilal Timur’u ezdi. Bilal Timur olay yerinde hayatını kaybetti. Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yonca Timur ise müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hafriyat kamyonu şoförü Musa İşleyen kaçtı.

Hafriyat kamyonları kentlerimizi doğamızı yok ediyor

Ulaşım ve yaşam güvenliğini yok eden hafriyat faaliyetlerine, ölüm saçan kamyonlara karşı İstanbullular 23 Mayıs’ta, gerekli önlemleri almayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı protesto etmiş, doğayı ve yaşamı tehdit eden hafriyat faaliyetleri konusunda yasal yaptırımlar yapılması gerektiğini vurgulamıştı. Ancak, iktidarını inşaat ekonomisi üzerinden ilerleten AKP iktidarı halkın can güvenliğini sağlamak adına adım atmadığı için can kayıpları devam ediyor.

İSTANBULLULAR İBB ÖNÜNDEYDİ: ‘HAFRİYATINIZIN ALTINDA KALMAYACAĞIZ!’

politeknik.org.tr