Beyaz yakalılar İNG Bank önündeydi: ‘Performans sistemi kurumsal mobbingdir’

Plaza Eylem Platformu, çalışanlarına performan sistemini dayatan İNG Bank önünde eylem yaptı: ‘Performans sistemi kurumsal mobbingdir’

Beyaz yakalılar, çalışma yaşmında maruz kaldıkları baskılara karşı ses çıkarmaya devam ediyor. Plaza Eylem Platformu, bugün (27 Nisan) İstanbul Maslak’taki ING Bank binasının önünde eylem yaptı. Beyaz yakalılar, İNG Bank’ta ve diğer bankalarda uygulanan performans sistemi, fazla mesailer, hakkını arayanların kara listeye alınması, işten çıkarmalar, cinsiyet ayrımcılığı ve türlü baskılar nedeniyle çalışanların sağlığını kaybettiğini belirtti. Plaza Eylem Platformu, mobbingi kurumsallaştıran şirketlerin çalışanların yaşamlarını tehdit ettiğini, buna karşı seslerini yükseltmeye devam edeceklerini açıkladı.

BEYAZ YAKALILAR NADİDE KISA İÇİN YAPI KREDİ PLAZA ÖNÜNDEYDİ

Haklarımız için 1 Mayıs’tayız!
Maruz kaldığı baskılar nedeniyle yaşamını yitiren çalışma arkadaşlarının isimlerini basin açıklamasında beyaz yakalılar, sağlıklı bir çalışma yaşamı için haksızlığın yaşandığı şirketlerin peşini bırakmayacaklarını açıkladı. Plaza Eylem Platformu’nun açıklaması ‘Bugün insanlığın savunulması gerekmektedir. Tiranlık hangi hücrede, hangi ofiste ve hangi yürekte hüküm sürüyorsa oradan başlayarak her gün yeni bir dünya kuracağız. 1 Mayıs tüm bu başlangıçların kutlandığı bayramdır, kutlu olsun.’ ifadeleriyle son buldu.

politeknik.org.tr